Loader

Що загрожує вашим даним?

Дані – це життєва сила організації та головна мета для найпросунутіших кіберпротивників.

Розуміння того, що загрожує вашим даним та ІТ-середовищу, допоможе краще захистити вашу організацію від найсерйозніших наслідків.

Постачальники систем безпеки вивчають та використовують реальний досвід щодо ТТП (тактики, техніки та процедур) кіберзловмисників. Ці відомості про загрози вони включають у свої платформи, продукти та послуги для виявлення та нейтралізації загроз до того, як ці загрози перетворяться на події безпеки або інциденти, що завдають шкоди бізнесу.

Давайте розглянемо деякі види загроз, які наражають на ризик дані та ІТ-активи.

Знищення даних
Шкідливе ПЗ широко відоме як небажані програми, які проникають у ваші системи та завдають значної шкоди. Воно проникає в ІТ-середовище як помилково людини, так і через проломи в системі безпеки.

Рішення безпеки повинні бути здатні виявляти навіть раніше невідомі шкідливі програми шляхом визначення характеристик та сканування кожної потенційної точки входу до мережі. Але одного виявлення недостатньо. Користувачі повинні мати можливість швидко усунути загрози у своєму середовищі та вжити заходів для запобігання повторному зараженню.

У заручниках даних
Можливо, однією з суперечливих форм загроз є Ransomware. Ця форма шкідливого ПЗ передбачає шифрування ключових файлів та блокування доступу до них доти, доки не буде виплачено викуп. Після виплати викупу ніщо не заважає зловмиснику повторити атаку пізніше.

Сильний захист – найкращий напад. Забезпечте безпечне резервне копіювання всіх ключових файлів подалі від основної мережі. Після цього шукайте інструменти, що забезпечують безперервний моніторинг та автоматичне усунення шкідливої активності, щоб виявити та запобігти поширенню шкідливого ПЗ.

Порушення доступу до даних
Розподілені атаки типу “відмова в обслуговуванні” (DDoS) можуть вивести цілі мережі та додатки з ладу на тривалий час і призвести до значної шкоди. Атаки DDoS на критично важливу інфраструктуру та державні системи є не тільки грошовою загрозою. Успішно проведена DDoS-атака не тільки зводить нанівець усі операції, але й може послужити димовою завісою для довгострокових зловмисних кампаній, які можуть підірвати безпеку міста, штату та країни.

Буферизація пропускної спроможності може допомогти у безпосередній ситуації. Потім важливо, щоб ви працювали з партнером, який зможе відстежити джерело атаки та запобігти повторній атакі.

Неправомірне використання даних
Часто наші шановні співробітники становлять значну загрозу для ваших даних, коли хтось із авторизованим доступом навмисно (чи ні) зловживає цим доступом та інформацією.

Забезпечте доступ на належному рівні для всіх працівників. Це означає налаштування протоколів доступу та обмеження доступу лише до тих програм і даних, які їм необхідні. Обов’язково увімкніть багатофакторну автентифікацію для запобігання спільному використанню паролів. Щоб ніхто випадково не залишився без доступу, створіть для підрядників тимчасові облікові записи з певним терміном дії.

Полювання за даними
Фішинг – це форма полювання за даними, коли противник видає себе за довірене чи авторитетне джерело та відправляє термінове чи привабливе повідомлення. Мета – встановити контакт з одержувачами, які нічого не підозрюють, які потім розголошують важливу інформацію або облікові дані доступу, що дозволяє противнику глибше проникнути в системи. Реальність така, що 90% усіх успішних кібер-атак починаються з фішингу, що робить його критичною загрозою для підприємств, урядових організацій та кожного з нас окремо (на роботі та вдома).

Навчіть своїх співробітників визначати ознаки спроби фішингу та надайте їм чіткий і зрозумілий метод повідомлення про сумнівні електронні листи, дзвінки та текстові повідомлення. Крім того, переконайтеся, що ваша служба безпеки оснащена засобами кіберзахисту, які допомагають розслідувати та перекривати джерела спроб фішингу.

Крадіжка даних
Кінцевою метою багатьох зловмисників є крадіжка даних. Будь то персональна ідентифікаційна інформація (PII), включаючи номери соціального страхування, корпоративну конфіденційну інформацію, таку як дорожні карти або внутрішні контакти, тощо, цінні дані майже завжди є метою кібер-зловмисників. (Одним із найвідоміших недавніх прикладів є компанія SolarWinds). Існує безліч шляхів до витоку та крадіжки даних. Ось лише деякі з них…

Ключем до запобігання крадіжці даних є перехід до проактивного кіберзахисту. З платформою кібербезпеки, що охоплює мережі, кінцеві точки та хмару, ви зможете відстежувати найцінніші активи, постійно оцінювати ризики, випереджати атаки та закривати двері перед супротивниками, поки вони не оволоділи вашими найціннішими даними.

Чи готові ви перейти до проактивного кіберзахисту?
Виявлення і нейтралізація загроз на ранніх стадіях – найважливіша умова випередження складних атак, що розвиваються. Оскільки стратегії виявлення та реагування прагнуть виявити супротивника до того, як буде завдано шкоди, будуть потрібні нові механізми для усунення малопомітних та повільних атак на ранніх етапах ланцюжка атак.

Перегляньте повторний запис “Посібник з Active XDR: перехід до проактивної кібербезпеки”, щоб дізнатися, як ви можете випередити конкурентів у гонці за захист цінних даних та активів вашої організації.

З питань проведення індивідуальної демонстрації, пілотного тестування рішення Fidelis і організації партнерських тренінгів звертайтеся, будь ласка: info.ua@oberig-it.com, +38 093 801 04 41.

Джерело: https://bit.ly/3jJXXCH