Loader

Застосування правил конфіденційності даних для завоювання довіри споживачів

Довіра – один з найважливіших аспектів бізнесу, особливо коли йдеться про збирання та використання особистих даних людей. Оскільки споживачі вимагають, щоб організації вживали більше запобіжних заходів при роботі з їх персональними даними, законодавчі органи дослухаються до них, і з кожним роком у всьому світі приймається все більше нормативних актів, що регулюють конфіденційність даних. Проактивність у дотриманні, а ще краще – випередження нормативних вимог, може бути використана в інтересах вашої організації для підвищення довіри споживачів та розширення ділових можливостей.

У цій статті BoldonJames розглядає проблеми споживачів щодо персональних даних, як використання правил конфіденційності даних приносить користь організаціям та споживачам, а також які кроки може зробити ваша організація для створення практики конфіденційності даних та підтримки довіри споживачів.

Недовіра споживачів-зростаюча проблема
Споживачі стають все більш обізнаними та стурбованими тим, як використовуються та обробляються їх персональні дані. Наведені нижче статистичні дані демонструють стурбованість та недовіру, що розвиваються серед споживачів:
· 87% керівників вважають, що клієнти високо довіряють їхнім компаніям, тоді як насправді так вважають лише близько 30%;
· 86% споживачів вважають, що конфіденційність даних викликає дедалі більшу стурбованість;
· 75% керівників кажуть, що з початку пандемії їм стало важче будувати та підтримувати довірчі відносини з клієнтами;
· 71% споживачів кажуть, що навряд чи зроблять покупку, якщо компанія втратить їхню довіру;
· 40% споживачів сумніваються в тому, що організації використовують їх дані етично;
· 30% споживачів не хочуть ділитися своїми особистими даними з якоїсь причини.

Під час недавнього дослідження, проведеного компанією Salesforce, майже половина опитаних споживачів заявили, що втратили довіру до брендів через неправомірне використання особистої інформації. Після того, як довіра була підірвана, більше половини споживачів (55%) заявили, що вони більше НІКОЛИ не довірятимуть бренду свій бізнес.

Використовуйте проактивний підхід до дотримання правил конфіденційності
Таке неправомірне використання персональних даних спонукало споживачів вимагати вжиття додаткових запобіжних заходів щодо їх особистих даних, що призвело до появи у світі різних нормативних актів, що регулюють конфіденційність, таких як GDPR і CCPA. У дослідженні Cisco про конфіденційність особистих даних споживачів наголошується: “Споживачі хочуть прозорості та контролю щодо ділової практики роботи з даними – дедалі більша їх кількість діятиме для захисту своїх даних”. Щоб задовольнити бажання споживачів щодо обробки персональних даних, одне з найкращих, що може зробити ваша організація, – це почати захищати дані споживачів зараз. Такий підхід показує споживачам, що ви розумієте їхню стурбованість і робите активні кроки щодо захисту їх даних. Замість того, щоб просто чекати, поки набуде чинності нормативний акт про захист персональних даних, або намагатися захистити їх тільки тому, що такий закон, вживання своєчасних заходів дає споживачам чітке уявлення про пріоритети та цінності вашої організації.

Як покращити практику захисту конфіденційності даних та зміцнити довіру споживачів
Тепер, коли ми визначили, наскільки корисним може бути розпочати захист даних споживачів, розглянемо, як реалізувати цю стратегію у вашій організації. У статті організації Entrepreneur’s Organization для Inc. описано три способи, за допомогою яких ви можете одночасно покращити практику захисту персональних даних та зміцнити довіру споживачів:

· Складання картки даних
Складання картки даних, також відоме як створення кадастру даних, передбачає простежування запису даних через вашу систему від моменту збору до видалення. Складання картки даних може допомогти вашій компанії зрозуміти:
· Які типи інформації активно збираються;
· Які дані фактично використовуються;
· Кому передається інформація та хто має до неї доступ;
· Де і як довго зберігаються дані;
· Де ваші процеси відхиляються від заявленої політики.

Багато компаній вважають, що вони вже володіють цією інформацією, проте більшість підприємств збирають більше інформації, ніж їм потрібно, зберігають її надто довго та мають слабкий контроль доступу, що робить дані вразливими.

Карта даних дає вам емпіричну інформацію, необхідну для розпізнавання та вирішення цих проблем.

Класифікація даних може допомогти у відображенні даних шляхом ідентифікації та категоризації даних відповідно до встановленої схеми, що дає вам більше уявлення про те, які дані у вас є і де вони знаходяться. Поряд із можливостями маркування класифікації даних, модулі моніторингу та звітності дозволяють вашій організації отримати повніше уявлення про те, хто має доступ до даних і що вони роблять з ними.

· Визначте стратегію та політику конфіденційності даних
Стратегія та політика конфіденційності даних мають вирішальне значення для забезпечення безпеки особистих даних ваших споживачів. Як тільки ви дізнаєтесь, де слабкі місця у ваших процесах, ви зможете почати будувати нову стратегію конфіденційності, яка відповідає вимогам законодавства та захищена на майбутнє від змін у законах про конфіденційність чи кращих практик.

Основні принципи, які мають бути частиною будь-якої програми забезпечення конфіденційності, включають:
· Пошук міжфункціонального внеску від усіх ваших команд;
· Максимізація цінності даних при мінімізації їх кількості шляхом зосередження уваги даних від перших осіб (дані, зібрані безпосередньо від споживачів, на відміну від зовнішнього джерела, наприклад, платного списку);
· Створення культури конфіденційності за допомогою постійного навчання співробітників.

Набагато легше розробити політику конфіденційності, якщо у вас є точна карта даних та сильна стратегія конфіденційності.

Хороша політика конфіденційності точно описує, як ваша компанія збирає та обробляє інформацію про споживачів, є короткою та простою для розуміння (без юридичного жаргону) та добре відображеною на вашому сайті.

Рішення для класифікації даних дозволяють користувачам надавати візуальні мітки даним, які вони створюють, збирають і зберігають, щоб приймати обґрунтовані рішення про те, як ними керувати, захищати та ділитися як усередині організації, так і за її межами. Залучення користувачів до стратегії забезпечення конфіденційності даних допомагає створити культуру конфіденційності, навчити їх розуміти цінність даних, з якими вони працюють, та забезпечити дотримання встановлених стратегій та політик конфіденційності.

· Вихваляйтеся цим
Майже 76 відсотків компаній, які інвестують у надійну програму забезпечення конфіденційності, відзначають зростання лояльності та довіри з боку своїх клієнтів. Але навіть найкраща у світі програма забезпечення конфіденційності не допоможе вам, якщо ваші клієнти не знають про неї.

Маркетинг прихильності вашої компанії до принципів конфіденційності також важливий для створення цифрової довіри, як і створення програми конфіденційності в першу чергу. Замість того, щоб ставитися до конфіденційності як статті витрат, вплітайте свої зобов’язання у всі свої повідомлення, поки вони не стануть ключовою частиною репутації вашого бренду.

У зв’язку з падінням довіри споживачів та появою глобальних норм, що регулюють конфіденційність даних, організаціям як ніколи важливо знати, які дані вони мають, де вони знаходяться і як використовуються.

За прогнозами Gartner, до кінця 2023 року сучасні закони про конфіденційність поширюватимуться на особисту інформацію 75% населення світу, то чому б не прийняти цю тенденцію регулювання конфіденційності з користю як для вашої організації, так і для ваших споживачів?

З питань проведення індивідуальної демонстрації, пілотного тестування рішення BoldonJames і організації партнерських тренінгів звертайтеся, будь ласка: info.ua@oberig-it.com, +38 093 801 04 41.

Джерело: https://bit.ly/3WPeofC