Loader

Загальні фактори вразливостей, пов’язаних з аутентифікацією

Аутентифікація, по суті, є доказом того, що хтось чи щось є справжнім та дійсним. Облікові дані користувача повинні збігатися з тими, що встановлені у базі даних або на сервері автентифікації. Це, у свою чергу, забезпечує підприємствам захищений та автентифікований доступ до їх ресурсів, гарантуючи, що це саме той користувач, який отримав доступ. Таким чином, розпізнавання особи користувача є важливим механізмом у будь-якій галузі.

Існує безліч методів, типів та способів аутентифікації. Вони можуть варіюватися від паролів, двофакторної аутентифікації, токенів, біометричних даних, одноразової реєстрації (SSO) та протоколів аутентифікації, таких як SSL або Kerberos. Кожен із них працює трохи по-своєму, але всі намагаються досягти однієї й тієї ж мети. Однак вибір одного з них-це зовсім інша річ.

Тим не менш, незважаючи на безліч методів аутентифікації, хакери все одно знаходять спосіб отримання доступу. Зараз ми знаємо, що більшість атак відбувається з використанням паролів або методів автентифікації на основі паролів. Це можуть бути атаки фішингу, атаки “людина посередині”, атаки методом перебору і навіть підстановка облікових даних. Крім того, деякі вразливості автентифікації паролів можуть виникати через слабкі або стандартні паролі користувачів і навіть через використання слабких або небезпечних функцій перевірки, таких як MD5. Однак для таких сценаріїв існує безліч засобів захисту, і зазвичай вони зводяться до поінформованості кінцевих користувачів безпеки.

Сьогодні, втім, ми зосередимося на іншому аспекті і торкнемося порушеної автентифікації. Під порушеною автентифікацією розуміється слабке місце, властиве додатку чи платформі, що може дозволити зловмисникам обійти захист. Оскільки зловмисники застосовують безліч методів, щоб отримати перевагу від уразливої чи ослабленої системи, організації необхідно знати про вразливості та мати надійний план захисту!

Що таке вразливість порушеної автентифікації?
Відновлення слабких паролів
Ви забули свій пароль? Багато хто з нас у певний час натискав кнопку “забув пароль” і проходив шлях відновлення, щоб розблокувати свій обліковий запис. Незважаючи на те, що процедури безпеки створені для забезпечення процесу аутентифікації, іноді користувачі можуть знехтувати процедурою відновлення.

Вразливі бібліотеки автентифікації
Сучасне програмне забезпечення може залежати від іншого; в такому разі ми бачимо безліч залежностей. Є багато випадків, коли певні плагіни або додаткові надбудови мають вразливість у процесах автентифікації, які можна легко експлуатувати та використовувати для отримання доступу.

Вразливість обробки сеансу
Деякі процеси автентифікації дозволяють завершити сеанс після автентифікації. Це означає, що система не проситиме вас повторно пройти аутентифікацію. Після перевірки система визнає вас тим користувачем, від імені якого ви пройшли аутентифікацію. Відсутність виходу із системи, тайм-ауту сеансу, зберігання даних сеансу на веб-сторінках, у браузерах і навіть у cookies може дати зловмисникам можливість використовувати ці вразливості та надати їм авторизований сеанс без будь-чийого відома.

Обмеження на вхід
Відсутність функції обмеження входу до системи може створити хакерам можливість використовувати процеси аутентифікації. Вони можуть використовувати атаки грубої сили, щоб зламати пароль та отримати доступ до ваших ресурсів. Хорошою практикою є встановлення функції обмеження швидкості входу, щоб користувачі не могли увійти до системи після кількох невдалих спроб.

Недоліки реалізації аутентифікації
Слабка реалізація методів аутентифікації може призвести до того, що хакери знайдуть методи використання чи обходу певних процесів. Наприклад, у кількох випадках двофакторна автентифікація була обійдена, незважаючи на те, що це безпечний процес автентифікації. Правильне використання може знизити рівень загроз.

Ось деякі з методів атаки
SQL Injection – може бути використана для отримання доступу до веб-вразливості та втручання у запити, що виконуються у програмі. Це дозволяє зловмиснику переглядати дані, які зазвичай він не може переглядати, наприклад, дані користувача (облікові дані), і мати можливість видаляти або змінювати дані.

Атаки на паролі – Фішинг є найпоширенішим і найпопулярнішим вектором атаки на паролі. Фішингова атака – це коли людина посилає шахрайське повідомлення, щоб обдурити людину, яка його отримує, та змусити її поділитися інформацією. Зазвичай це відбувається за допомогою електронних листів, але останнім часом досить ефективними стали SMS замасковані під відомі треті сторони, такі як банки, інтернет-провайдери та навіть команди підтримки доступних додатків.

Недоліки логіки програм – Недоліки логіки можуть бути використані, якщо вони не продумані до дрібниць. Застосування недосконалих методів аутентифікації, перехоплення протоколів з відкритим текстом або помилкові припущення щодо поведінки – все це може бути використане як уразливість.

Якщо ви хочете дізнатися більше про методи автентифікації Fudo та певних векторах атак, ознайомтеся з документом-інфографікою “Автентифікація”.

З питань проведення індивідуальної демонстрації, пілотного тестування рішення Fudo і організації партнерських тренінгів звертайтеся,      будь ласка: fast@oberig-it.com, +38 073 168 08 65.

Джерело: https://bit.ly/3DOp3jW