Loader

Порівняння популярних провайдерів гібридних хмар

Коли підприємства розпочинають міграцію до хмарного ІТ-середовища, зрозуміло, що цей рух не відбувається одним махом.

Як правило, робочі навантаження під час міграції у хмару переміщуються групами, пов’язаними з додатками чи бізнес-функціями, – для великої організації цей процес може тривати роки.

У деяких випадках вони можуть працювати в цій гібридній хмарній моделі завжди, що призводить до проблем управління.
Основні постачальники хмарних рішень – Azure®, Google®Cloud Platform (GCP) та AWS® – мають пропозиції для керування існуючими локальними віртуальними машинами через хмарну платформу, використовуючи переваги автоматизованих інструментів надання хмарних ресурсів та управління локальними робочими навантаженнями.

Мій досвід роботи з багатьма клієнтами свідчить про те, що навіть невеликі клієнти в кінцевому підсумку мають ресурси не тільки в загальнодоступній хмарі, але й розподілені по різних центрах обробки даних та приміщень спільного розміщення.

В останні роки спостерігається швидкий розвиток послуг, доступних для гібридних моделей хмарних інфраструктур.

Забезпечення синхронізації пропозицій гібридних послуг з хмарними моделями може бути складним завданням для постачальників хмарних послуг, оскільки гібридні пропозиції є комбінацією керованого обладнання та програмного забезпечення, що може призвести до зміни моделей розгортання. Однак у деяких випадках постачальники використовують переваги хмарних платформ, таких як Kubernetes. Наприклад, Azure Arc Data Services дозволяє клієнтам запускати свою версію служби бази даних Microsoft Platform as a Service (PaaS) – Azure SQL Managed Instance. Служба Managed Instance може працювати скрізь, де є Kubernetes, що відкриває можливості для розгортання служби у кількох хмарах.

У той час як багато з цих гібридних хмарних сервісів залежать від відносин між постачальниками обладнання, такими як Cisco та HPE, компанія VMware® використовує дещо інший підхід.
Оскільки віртуалізація є основою хмарних рішень, рішення VMware полягає у простому розміщенні свого стека віртуалізації ESXi у публічних хмарах з наданням єдиної площини управління v Center. Перевага цього рішення полягає в тому, що клієнти можуть перенести існуючі VM у хмарі VMware до постачальника загальнодоступної хмари (або гібридного рішення) без внесення змін до конфігурації мережі або сховища.

Що таке гібридна хмара?

Google дає вільне визначення гібридної хмари: “…в якому програми працюють у комбінації різних середовищ”. Існує безліч різних варіантів реалізації, але зазвичай це працює так: деякі ІТ-послуги надаються внутрішнім ІТ-відділом та центром обробки даних, а інші –хмарним провайдером. Ключовою частиною цього є наявність загального каталогу послуг, створеного абстрагування деяких технічних деталей від бізнес-користувачів, щоб користувач міг запросити набір ресурсів підтримки певного типу додатків. Таким додатком може бути проект машинного навчання, рішення для Інтернету речей (IoT) і т. д. За каталогом послуг стоїть оркестрування ресурсів, створене за допомогою автоматизації, за допомогою хмарних ресурсів, або на серверах компанії.

Окрім наявності каталогу послуг, ще одним ключовим аспектом вибору гібридного хмарного рішення є гібридна мережа. Гібридна мережа має кілька форм, від невеликих VPN-з’єднань до виділеного з’єднання з високою пропускною здатністю та низькою затримкою до 100 ГБ/сек. Надійне мережне з’єднання полегшує такі можливості, як використання хмари як рішення для аварійного відновлення. У деяких екстремальних випадках я бачив, як клієнти встановлювали перехресні з’єднання між своїми центрами обробки даних та двома різними хмарами. Однак варто відзначити, що вартість таких рішень висока, оскільки простір між двома центрами обробки даних публічних хмар коштує дорого.

Порівняння виділених гібридних хмарних рішень
При виборі хмарної платформи ви знаєте, що кожен з основних провайдерів публічної хмари має власне гібридне хмарне рішення. Ці рішення мають багато спільного – як правило, хмарні ресурси розгортаються через площину управління хмарою, а моніторинг ресурсів здійснюється за допомогою тієї ж площини управління, що й у публічній хмарі. Витрати можуть бути засновані на кількості придбаного обладнання та кількості використовуваних ресурсів.

Ці хмарні рішення включають:
· Azure Stack– Azure Stack побудований на базі обладнання партнерів та використовує гіперконвергентну інфраструктуру (HCI). Він підтримує створення власних віртуальних машин, використання служб Azure Kubernetes Services та програмно-визначуваних мереж (SDN). Він підключається до Azure та підтримує оновлення та моніторинг. Він також повністю підтримує функцію Azure ARC. Щодо вартості, то ціна Azure Stack залежить від обсягу використання.
· Google Anthos – Сервісна пропозиція Google, побудована на базі движка Google Kubernetes Engine і дозволяє запускати віртуальні машини. Його можна встановити на порожні сервери або поверх існуючої віртуалізованої інфраструктури.
Anthos також дозволяє керувати робочими навантаженнями за допомогою політик, щоб відповідати вимогам безпеки та нормативно-правової відповідності. Ціна на Anthos залежить від кількості vCPU, виділених на кластери, незалежно від того, чи працюєте ви в іншій хмарі або у власному центрі обробки даних.
· Amazon® Outposts– гібридне рішення AWS більше схоже на Azure Stack, ніж на Anthos. Воно дозволяє придбати апаратне забезпечення різних розмірів з іншими супутніми послугами. Якщо ви купуєте стійку Amazon Outposts, Amazon підтримує багато своїх популярних сервісів, включаючи віртуальні машини EC2, сховище S3, сховище EBS, службу реляційних баз даних (RDS) і службу Elastic Kubernetes Service (EKS). Ціноутворення ґрунтується на вартості обладнання та споживаних ресурсів.

Кожне з цих рішень має схожі функції, кейси використання і кожне з них працює шляхом емуляції public cloud.
Вони передбачають використання інтерфейсу керування хмарою, що пропонується постачальником послуг, та використання вічно актуальних послуг, які завжди оновлюються постачальником хмарних ресурсів.
Хоча вони коштують дорожче, ніж використання власного апаратного стека, ви можете знизити рівень зусиль переходу в хмарне середовище за рахунок емуляції хмарної інфраструктури.

Переваги використання гібридного хмарного рішення
З плином часу все більше організацій переносять свої робочі навантаження у загальнодоступну хмару.
Працюючи з багатьма клієнтами, я зрозумів, що це означає, що вони хочуть мати єдиний досвід управління та розгортання для своїх робочих навантажень, включаючи ті, які не можуть працювати безпосередньо у хмарі. Будь то частина стратегії цифрової трансформації або пошук додаткової масштабованості для великомасштабних програм, ці компанії швидко просуваються вперед у міграції у хмару.

Найчастіше організаціям вигідно використовувати гібридну хмарну архітектуру. Вони можуть почати перекладати процеси на API та моделі розгортання public cloud.

Хоча деякі застарілі програми можуть назавжди залишитися в локальних центрах обробки даних, організаціям слід будувати свою хмарну стратегію на основі того, що доступне в публічних хмарних центрах, інфраструктура як послуга (IaaS), платформа як послуга (PaaS) або програмне забезпечення як послуга (SaaS).

Щоб отримати більш глибоку та повну картину в локальних та хмарних середовищах, дізнайтесь більше про SolarWinds® HybridCloud Observability, побудованому на платформі Orion, рішенні для моніторингу продуктивності ІТ-інфраструктури.

З питань проведення індивідуальної демонстрації, пілотного тестування рішення SolarWinds і організації партнерських тренінгів звертайтеся, будь ласка: solarwinds.sales@oberig-it.com, +38 073 168 08 65.

Джерело: https://bit.ly/3DiaiFR