Loader

Як оптимізувати ваш сайт WordPress за допомогою Pingdom Real User Monitoring

Дізнайтеся, як збирати аналітичні відомості від кінцевого користувача до програми

Щоб забезпечити працездатність своїх серверів, доступність своїх додатків та веб-сайтів сучасні підприємства приділяють велику увагу моніторингу інфраструктури. У метушні багато компаній випускають з уваги необхідність моніторингу іншого аспекту роботи програми: користувацького досвіду.

Моніторинг дій реальних користувачів (RUM) допомагає компаніям зрозуміти, як їх користувачі взаємодіють із веб-сайтом. Збираючи дані про взаємодію користувачів у режимі реального часу, інструменти RUM допомагають зрозуміти, чи виконує ваш сайт те, для чого він був призначений.

Дані RUM переважно використовуються цифровими маркетологами та власниками додатків для отримання інформації про активність користувачів. Разом з цим інженери з надійності роботи сайту (SRE) також можуть використовувати дані RUM для усунення проблем та оптимізації сайту.

RUM – це один із аспектів моніторингу продуктивності програм (APM). Зазвичай в код сайту вбудовується невеликий фрагмент коду JavaScript, а потім дані про взаємодію з користувачем збираються і відправляються в інструмент для збору даних RUM. Серед видів даних можна виділити такі:
· Час завантаження сторінки.
· Розташування відвідувачів сайту.
· Платформи, пристрої та браузери, які використовуються відвідувачами сайту.

RUM є основною функцією SolarWinds® Pingdom®. У цій статті ви дізнаєтеся, як підключити Pingdom RUM до вашого сайту WordPress, встановивши та настроївши відповідний плагін. Потім розглянемо кілька прикладів того, як інформація з RUM-інструментів, таких як Pingdom, може допомогти вам прийняти основні рішення для оптимізації вашого WordPress-сайту, а також поліпшити можливості його використання.

Навіщо використовувати реальний моніторинг користувачів із WordPress?
WordPress – це потужна та популярна система управління контентом (CMS) з великою спільнотою користувачів та великою екосистемою плагінів. За оцінками на кінець 2021 року, більше 455 мільйонів сайтів використовують WordPress. При цьому щомісяця на WordPress з’являється 70 мільйонів нових записів у блогах. WordPress популярний, що підтверджується його активною спільнотою розробників та величезною бібліотекою плагінів.

Розуміючи, як ваші користувачі взаємодіють із вашим сайтом WordPress – а саме в цьому і полягає задача RUM, – ви знатимете, як краще його оптимізувати. Дехто може стверджувати, що повний набір для моніторингу веб-ресурсів є надмірністю розгортання WordPress. Однак, якщо вам потрібен лише RUM, то Pingdom – відмінне окреме рішення.

Налаштування Pingdom та WordPress
У нас є розгортання WordPress 5.8, що працює на VPS DigitalOcean, який ми створили за зразком marketplace. Він надає все – веб-сервер Apache, базу даних MySQL та встановлений WordPress сервіс. На початковому сайті є два зразки записів у блозі.

Налаштування облікового запису Pingdom та сайту RUM

Якщо у вас ще немає облікового запису в Pingdom, ви можете створити новий обліковий запис з безкоштовною пробною версією. Як тільки ви увійдете в систему, натисніть “Моніторинг реальних користувачів” на бічній панелі навігації.

Після цього натисніть кнопку “Додати сайт для моніторингу”. Введіть URL-адресу розгортання WordPress і натисніть кнопку Зберегти.

Після збереження сайту Pingdom покаже вам фрагмент коду, який зазвичай використовуєте для вставки. Оскільки буде використовуватися зручний плагін Pingdom для WordPress, нам не потрібно буде вставляти фрагмент коду, тому ви можете проігнорувати цей фрагмент та закрити діалогове вікно.

Встановіть плагін Pingdom для WordPress
У WordPress встановіть плагін Real User Monitoring by Pingdom. Увійшовши на свій сайт WordPress як адміністратор, натисніть плагіни | Додати новий.

Виконайте пошук плагіна за ключовим словом pingdom. Знайшовши модуль, натисніть кнопку Встановити зараз.

Після встановлення модуля, натисніть кнопку Активувати. Далі у списку встановлених плагінів для WordPress знайдіть нещодавно встановлений плагін Pingdom і натисніть “Налаштування”. Вам запропонують вставити ідентифікатор сайту моніторингу реальних користувачів. У Pingdom, коли ви переглядаєте відомості про RUM для свого сайту, ви матимете URL-адресу, аналогічну наступному:

Виділений код у наведеній вище URL-адресі – це ідентифікатор вашого сайту RUM. Скопіюйте та вставте це значення у налаштування плагіна WordPress. Потім натисніть кнопку Зберегти зміни.

От і все! Ми створили наш обліковий запис Pingdom разом із нашим сайтом RUM. Ми додали плагін Pingdom у WordPress та налаштували плагін з нашим ідентифікатором сайту RUM.

Моделювання активності користувача та перевірка даних RUM
У нашому браузері ми можемо відвідати наш сайт WordPress і натиснути на кілька сторінок, щоб імітувати деяку активність користувача. Як тільки ми перейдемо в Pingdom та оновимо дані RUM для нашого сайту, ми почнемо бачити статистику щодо нашої останньої активності.

Приклади використання
У попередньому розділі наш демонстраційний сайт був явно невеликим, а навантаження на тестові запити було низьким. Ціль полягала в тому, щоб просто показати, як налаштувати Pingdom і WordPress для спільної роботи. Давайте розглянемо деякі приклади того, як дані RUM із сайту WordPress виробничого класу можуть надати корисну інформацію.

Приклад 1: Час завантаження сторінки та області CDN
Pingdom забезпечує візуалізацію часу завантаження сторінки на основі географії. Ви можете бачити як у вигляді карти, так і у вигляді таблиці як швидко (або повільно) завантажуються сторінки для ваших користувачів у різних регіонах світу.

Таке розуміння може вплинути на вибір регіонів для мережі доставки контенту (CDN). Чи варто створювати додаткові екземпляри WordPress та використовувати CDN для кращого поширення у регіоні Східної Азії чи Південно-Тихоокеанському регіоні? Дані RUM можуть допомогти вам ухвалити таке рішення.

Приклад 2: Платформи, пристрої та сумісні теми
На вашому сайті WordPress, швидше за все, використовується тема – можливо, та, за яку ви заплатили добрі гроші. Вона чудово виглядає на екрані настільного комп’ютера, з плавною навігацією, чіткими зображеннями та плавними переходами. Мобільна та планшетна версії теми досить недосконалі, але якість настільної версії, схоже, варта того.

Однак якщо дані RUM покажуть, що 95% відвідувачів вашого сайту WordPress користуються мобільними пристроями, такі дані можуть змусити вас замислитися щодо теми, яка використовується. Інструменти RUM у Pingdom можуть сегментувати час завантаження сторінок та кількість переглядів по платформах та пристроях, щоб дати вам практичні висновки.

Приклад 3: A/B тестування
Іноді ви можете надсилати трафік на свій сайт WordPress через рекламні або маркетингові кампанії. A/B тестування – це підхід, коли користувачі скеровуються на одну з двох версій цільової сторінки кампанії, щоб перевірити, яка версія краще сприймається поточними відвідувачами.

Ви можете використовувати дані RUM, щоб порівняти показники виходу з двох різних версій сторінки або побачити, яка версія більш ефективна в просуванні користувачів по вирві конверсії.

Приклад 4: Покращення рейтингу Apdex
Інструменти RUM у Pingdom також надають оцінку індексу продуктивності додатків (Apdex) веб-ресурсів. Apdex – це показник, який допоможе вам порівняти продуктивність вашого сайту з очікуваннями користувачів. Вимірюючи час відгуку сторінки в порівнянні зі стандартним часом, ваш показник Apdex допоможе вам зрозуміти, скільки відвідувачів задоволені, терпимі чи розчаровані своїм досвідом.

Приклад 5: Перегляд сторінок з часом
Візуалізації RUM у Pingdom також дозволяють вивчати перегляди сторінок з часом, щоб отримати таку інформацію:
· Пікові дні або час для відвідуваності сайту, що допоможе вам прийняти рішення про розподіл ресурсів або планування кампаній.
· Чи залучали кампанії чи зовнішні фактори трафік на ваш сайт чи ні у певний час.
· Які області контенту на вашому сайті WordPress найбільш успішні в утриманні відвідувачів або направленні їх на пропозиції щодо дії.

Керування журналами активності користувачів – важлива інформація
Ми розглянули, як Pingdom може працювати разом із вашим сайтом WordPress, надаючи вам дані моніторингу реальних користувачів.
Ці дані дозволяють отримати корисну інформацію про реальні дії кінцевих користувачів і, зрештою, про загальну ефективність вашого сайту.

Якщо ви хочете отримати більше інформації, побачити та проаналізувати дії, пов’язані з вашим сайтом WordPress, ми рекомендуємо вам розглянути матеріал – SolarWinds Papertrail™для управління журналами WordPress.

З питань проведення індивідуальної демонстрації, пілотного тестування рішення SolarWinds і організації партнерських тренінгів звертайтеся, будь ласка:  solarwinds.sales@oberig-it.com, +38 099 427 94 04.


Джерело: https://bit.ly/3ynTz14